Black Pearl
Black Pearl
Black Pearl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Black Pearl

Nasmešite se,sa mnogo dobrote i malo,malo gorčine.Oprostite životu i svetu što nisu savršeni.
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TODDLERS AND TIARAS

Ići dole 
AutorPoruka
crni_biser
Cica Mica
Cica Mica
crni_biser


Posts : 8791
Points : 8649
Reputation : 278
Join date : 03.01.2010
Age : 36

TODDLERS AND TIARAS Empty
PočaljiNaslov: TODDLERS AND TIARAS   TODDLERS AND TIARAS Icon_minitime06.05.10 18:53

"Juče sam bila u prilici da na kanalu Travel and Living odgledam najgrotesktniju televizijsku emisiju koju sam ikada vidjela. Zove se "Toddlers and Tiaras", a naslov je preveden kao "Devojčice i tijare". Taj prevod je netačan, mada razumijem dilemu prevodioca s obzirom na nepostojanje riječi "toddler" u našoj svakodnevnoj upotrebi. Toddler je, po definiciji, dijete između 18 mjeseci i 3 godine starosti, a ova emisija govori o izborima za miss koji se održavaju u Americi za taj uzrast, i prati priče tri učesnice po emisiji.
Možemo se odmah podijeliti u dva tabora - one koji bi pustili kćerku da se kao mala bavi manekenstvom i one koji to ne odobravaju (ja upadam u ovu drugu grupu, jer sam paničar koji odmah zamišlja pedofile kako svašta rade nad tim fotografijama), ali moja današnja priča nema nikakve veze sa tom temom. Jer ova emisija ide dalje, neuporedivo dalje od toga! Da stavimo po strani i takmičare u kategoriji "bebe", među kojima je u jučarašnjoj emisiji učestvovao i dječak star tri dana (tri dana, hej!!!), i koje su bile napirlihtane, obučene u bezbroj karnera i mašnica i gluposti. To je već stvar ukusa, odnosno neukusa. Ali kategorija "toddlers"...
Dakle, malim takmičarkama se stavljaju umeci u kosu koja se kasnije uvija figarom, tona laka, vještačke trepavice i teška šminka. Čak im se vještačke proteze stavljaju preko zuba da bi se prikrili eventualni nedostaci. Oblače se u šljašteće haljine koje djeluju kao da su sašivene za nastup u kabareu, a imaju i kategoriju kupaćeg kostima u kojem paradiraju na sceni. Često ćete ih u emisiji vidjeti kako plaču i vrište dok ih šminkaju i sređuju, jer bi zapravo željele da spavaju ili da se igraju, a njihove pomamljene mame ih nagovaraju da izdrže, da se takmiče, da pobijede! A ako plačući protrljaju oči, mama se naljuti jer su pokvarile šminku i teta mora to da popravlja!
I već je prilično tužno kada gledate kako kod kuće danima i danima vježbaju hodanje, osmijeh, ponašanje na sceni. Tužno je kada pomislite kakvim ih vrijednostima uče njihovi roditelji, koji obavezno u emisiji dodaju i to da je unutrašnja ljepota najvažnija. Tužno je kad pomislite kakva očekivanja imaju prema životu, prema sebi, prema svom izgledu, i ne mogu da se ne zapitam šta će biti ako ne porastu u ljepotice? Istina, većina curica voli da se igra princeza i glumica i da se šminka i pretvara da hoda po pisti (što obično ispadne nakaradno i simpatično baš zbog te nakaradnosti), ali ovo je profesionalno pretvaranje curica koje su još uvijek bebe u nešto nalik na male prostitutke. Imala sam juče osjećaj da zaista prave šou za pedofile dok sam gledala djevojčice od 3 godine kako paradiraju pistom u perju i natapirane kose, sa teškom scenskom šminkom i vrckaju kao da pozivaju na seks."

piše Ksenija Popović
Nazad na vrh Ići dole
crni_biser
Cica Mica
Cica Mica
crni_biser


Posts : 8791
Points : 8649
Reputation : 278
Join date : 03.01.2010
Age : 36

TODDLERS AND TIARAS Empty
PočaljiNaslov: Re: TODDLERS AND TIARAS   TODDLERS AND TIARAS Icon_minitime06.05.10 18:53

Nazad na vrh Ići dole
 
TODDLERS AND TIARAS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Black Pearl :: .....::::: KULTURA I UMETNOST :::::..... :: ~ FILM ~ :: ~ TV I SERIJSKI PROGRAM ~-
Skoči na: